Architekci
Architektura oraz architekci

Nowoczesna architektura : Wyzwania porzuconej architektury: pomnik Buzudżża / Gueorguy Stoilov

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dlaczego budynek ten zostałby porzucony, gdyby w pewnym momencie był tak znaczącym symbolem dla kraju.
Budynki takie, jak te, które zostały pozostawione same sobie, wzywają architektów do interweniowania i wymyślania dobrze przemyślanych rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu wrażliwości na ich historyczne znaczenie.
Niegdyś pomnik Buzudżża, zaprojektowany przez Gueorguya Stoilova, był najbardziej znanym pomnikiem poświęconym ruchowi społeczno-politycznemu komunizmu.
Teraz w górach Parku Narodowego Buzludzha w Centralnej Starej Płaninie, w Bułgarii, stoi opuszczona komunistyczna konstrukcja betonowa w samym środku kraju, nabierająca latającego talerza .
z wyglądu.
Co należy zrobić z budynkami opuszczonymi na całym świecie.
Teraz jest czas na krytyczne myślenie i odkrywanie możliwości.
Więcej zdjęć i po przerwie.
Jaka jest dokładnie ta historia tej konstrukcji.
W 1891 r.
Socjaliści pod przywództwem Dimitara Blagoeva zgromadzili się potajemnie na tym terenie, aby utworzyć zorganizowany ruch socjalistyczny.
Na cześć tego aktu architekt Gueorguy Stoilov zaprojektował pomnik Buzludzha, który ma być budowany jako jeden z symboli socjalizmu, kształtującego się w Bułgarii w najpiękniejszym krajobrazie.
.
George Alexandru Marinescu W przeciwieństwie do większości postkomunistycznych reżimów w Europie Wschodniej, Bułgaria uznała przejście do kapitalizmu za bardziej bolesne niż się spodziewano, gdy ujawniono zacofany przemysł i infrastrukturę tego kraju.
W czasie, gdy jego obywatele byli niezadowoleni z systemu demokracji, te negatywne reakcje mogły odegrać ogromną rolę w tym, dlaczego tak znaczący pomnik, jak Buzludzha, został porzucony pod koniec XX wieku.
artificialowl.net/2008/12/buzludzha-abandoned-communist-concrete.html Zamiast pozostawić go w stanie porzuconym, architekci mają możliwość wykorzystania historii Bułgarii i jej obecnych warunków kulturowych do poprawy jej jakości i zachowania tego historycznego symbol kraju dla różnych funkcji, które obejmowałyby obywateli.
Przypuszcza się, że centrum społeczności kulturowej może również obejmować aspekty edukacyjne.
W dzisiejszych czasach możliwości są nieskończone i przy tak bogatym znaczeniu kulturowym ten zabytek miał kiedyś, najlepszym sposobem podejścia do takiego budynku byłaby rewitalizacja okolic i uczynienie z niego bogatego centrum, jakim było kiedyś.
.
Georgi Chorbadzhiyski
[przypisy: plyty hpl, klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej, olx lubaczów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej olx lubaczów plyty hpl