Architekci
Architektura oraz architekci

Budownictwo i architektura : Kunsthalle Mannheim Winning Proposal / gmp Architekten

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości gmp Architekten W miniony poniedziałek gmp Architekten otrzymał kontrakt na zaprojektowanie nowej Kunsthalle Mannheim, decyzji podjętej przez jury Kunsthalle.
Ich zwycięski projekt przedstawia symboliczną tożsamość, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.
Pomysł polegał na stworzeniu miejsca, które łatwo zapamiętać, a które odwołuje się do funkcjonalnej i miejskiej jakości.
Analogicznie do układu szachowego w centrum miasta Mannheim, projekt jest kompozycją kilku sześcianów, których regularność jest jednak zerwana przez przesunięcie względem wysokości i szerokości, a także rozmieszczenie kwadratów w obrębie rozwój.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Odwiedzający doświadczają różnych rozmiarów pomieszczeń pełnych emocji i różnych przestrzeni powietrznych.
Tworzy to szereg widoków wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Dzięki koncepcji żaluzowanej elewacji projekt wyraźnie odróżnia się od sąsiednich budynków pod względem kolorystyki i materiałów.
Chodziło o to, aby wybrać ciepły, metaliczny kolor, który z jednej strony nie jest repliką czerwieni regionalnego piaskowca, ale z drugiej strony nie wydaje się zimny pomimo ponadczasowego odczucia.
Prosta architektura z półprzezroczystą kopertą fasady promieniuje silną obecnością.
Dzięki uprzejmości gmp Architekten Projekt, który został zmieniony w ramach procesu negocjacji, charakteryzuje się znacznie mniejszą głośnością w piwnicy.
Aby to osiągnąć, projektanci przenieśli strefę dostawy na parter, co pozwoliło na pominięcie rampy i innych rozległych obszarów obiegowych.
Co więcej, szczegółowy projekt technicznych usług budowlanych ujawnił, że potrzeba mniej miejsca, co sprawia, że drugie podłoże nie jest już konieczne.
Dzięki uprzejmości gmp Architekten Niektóre z usług zostały zintegrowane na i na powierzchni dachu, co zmniejsza długość rurociągów i kanałów.
Ponadto, architekci mogli wprowadzić ulepszenia w wielu innych obszarach nowego Kunsthalle Mannheim.
Podsumowując, wszystkie te środki oznaczają, że możliwe będzie utrzymanie budżetu na budowę.
model Architekci: gmp Architekten Lokalizacja: Mannheim, Niemcy Projekt: Meinhard von Gerkan i Nikolaus Goetze z Volkmar Sievers Kierownik projektu: Di Miao Design Team: Mira Schmidt, Liselotte Knall, Kai Siebke, Frederik Heisel Status: Międzynarodowy konkurs 2012.
Pierwsza nagroda
[hasła pokrewne: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej, poduszki z pierza, plyty hpl ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej plyty hpl poduszki z pierza