Architekci
Architektura oraz architekci

Budownictwo i architektura : In Progress: rozpoczyna się budowa w Maggies Center Gartnavel / OMA

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Dzięki uprzejmości urzędnika OMA Construction rozpoczyna się dzisiaj najnowszy projekt OMA, Maggie.
S Center Gartnavel.
Obiekt ten jest częścią pionierskiego projektu wykorzystującego przemyślaną architekturę i innowacyjne przestrzenie jako narzędzia do pocieszenia i uzdrawiania.
Koncepcja projektu OMA starannie skomponowała pierścień powiązanych ze sobą przestrzeni, które zapewniają chwile komfortu i ulgi.
Dzięki płaskiemu dachowi i poziomom podłogi, które odpowiadają naturalnej topografii, pokoje różnią się wysokością, a bardziej intymne obszary są zaprogramowane do osobistych zastosowań, takich jak doradztwo, i otwarte przestrzenne strefy jako miejsca gromadzenia się, tworząc poczucie wspólnoty.
Budynek położony jest w naturalnej scenerii, jak pawilon w lesie, budynek jest zarówno introwertyczny, jak i ekstrawertyczny: każde pomieszczenie ma związek z wewnętrznym, zagospodarowanym dziedzińcem lub otaczającym go lasem i zielenią, podczas gdy niektóre chwile zapewniają widoki na Glasgow.
Architekci: OMA Lokalizacja: Glasgow, Szkocja Klient: fundacja Maggie s Cancer Careing Centers Obszar projektu: 534 m2 Zdjęcia: dzięki uprzejmości OMA Projekt prowadzony przez partnerów pod opieką Rem Koolhaasa i Ellen van Loon oraz współpracownika Richard Hollington, zostanie ukończony latem 2011 roku.
Fundacja Maggie s Cancer Caring Centers, założona przez Maggie Keswick Jencks i Charles Jencks, otworzyła pierwsze Maggie.
S Centre w Edynburgu w 1996 roku, a od tego czasu zleciła serię innowacyjnych budynków zaprojektowanych przez światowej klasy architektów.
Fundacja zwróciła się do OMA o zaprojektowanie strony Glasgow w 2007 r.
Dzięki uprzejmości OMA
[przypisy: klimatyzator bez rury, poduszki z pierza, montaż nawiewników okiennych ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator bez rury montaż nawiewników okiennych poduszki z pierza