Architekci
Architektura oraz architekci

Architektura i nowoczesne budownictwo – Konkurs na przykładowe zrównoważone projekty budowlane i wizje

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Monte Rosa Hut, dzięki uprzejmości Holcim Awards Zrównoważony rozwój zazwyczaj patrzy na.
Potrójne dno.
czynników ekonomicznych, ekologicznych i społecznych i stał się duchem czasu dla przemysłu.
W kontekście środowiska zbudowanego należy uwzględnić innowacyjne i kontekstowe oddziaływanie każdego obliczenia trwałości.
Biorąc pod uwagę tak szerokie elementy, nie ma się co dziwić, że wzorcowe projekty w zrównoważonym budownictwie rzadko są dziełem jednej osoby lub zawodu, ale łączą wiedzę z kilku dziedzin: architektury, inżynierii, badań, biologii i socjologii.
Aby wprowadzić w życie koncepcję zrównoważonego rozwoju dla branży budowlanej, trzecie międzynarodowe nagrody firmy Holcim za zrównoważoną konstrukcję identyfikują i rozpoznają najnowocześniejszy zrównoważony rozwój.
napędzanie bardziej rozpowszechnionego i konsekwentnego przyjmowania podejść w celu budowania bardziej zrównoważonej przyszłości.
Konkurs Holcim Awards obejmuje również kategorię dla następnej generacji .
studentów uniwersyteckich, aby podzielić się swoimi koncepcjami dotyczącymi zrównoważonych projektów przyszłości.
Wizjonerski i interdyscyplinarny projekt.
i poprzedni zwycięzca Holcim Awards: nowa chata Monte Rosa w Alpach Szwajcarskich (obrazek powyżej) demonstruje najnowocześniejszą technologię.
Warto zauważyć, że wszystkie fasady i elementy nośne, jak również wewnętrzne ścianki działowe są wynikiem komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania w taki sposób, aby zminimalizować zużycie materiału i wagę transportu.
Chata Monte Rosa opiera się na własnej produkcji energii, pobieraniu wody i systemach oczyszczania odpadów stałych i ścieków.
Jest otwarty dla turystów, którzy dzielnie wędrują po lodowcu, aby naprawdę zapierać dech w piersiach doświadczenie alpejskie.
Region Huasco w północnym Chile to region rolniczy na skraju pustyni, który zależy od wody do nawadniania z rzeki Huasco.
Woda staje się coraz rzadsza i trzeba znaleźć nowe rozwiązania.
Koncepcja, która wygrała.
Następną generację.
Nagroda w konkursie Holcim Awards zbiera mgłę pochodzącą z Oceanu Spokojnego i dryfującą za linią brzegową w celu zapewnienia niezawodnego zaopatrzenia w wodę.
Idea składa się z wież o wysokości 200 m, które wyłapują cząstki wody i przepuszczają je do podstawy za pomocą grawitacji, gdzie ciecz zostanie przefiltrowana przez proces odwróconej osmozy w celu usunięcia soli.
Obecnie dalsze badania i doskonalenie tej koncepcji kontynuowane jest w oparciu o prototyp o wysokości 15 metrów.
z obiecującymi wynikami.
Wieża zbierająca wodę deszczową dzięki uprzejmości Holcim Awards Trzeci międzynarodowy konkurs Holcim Awards oferujący w sumie 2 miliony dolarów w postaci nagród jest obecnie otwarty na zgłoszenia.
Konkurs jest inicjatywą szwajcarskiej Fundacji Holcim dla Zrównoważonego Budownictwa i poszukuje przykładowych zrównoważonych prac budowlanych i inżynierii lądowej; projekty krajobrazowe, urbanistyczne i infrastrukturalne; oraz materiały, produkty i technologie budowlane.
Budowa może nie rozpocząć się przed lipca 2010 r.
Zgłoszenia należy przesyłać do 23 marca 2011 r .: www.holcimawards.org
[przypisy: piece gazowe kondensacyjne ceny, olx sławno, styropian współczynnik przewodzenia ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx sławno piece gazowe kondensacyjne ceny styropian współczynnik przewodzenia ciepła