Architekci
Architektura oraz architekci

Architektura 21szego wieku : Konkurs na projekt tajwańskiej wieży / OODA + OOIIO

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

OODA + OOIIO Sprawdź propozycję wieży zaprojektowaną przez portugalską architekturę OODA we współpracy z hiszpańskim i amerykańskim studio OOIIO dla miasta Taichung.
Projekt otrzymał nagrodę za zasługi w konkursie na wieżę na Tajwanie, który poprosił uczestników o opracowanie konceptualnej wizji wieży widokowej, upamiętniającej setną rocznicę założenia Tajwanu, ROC i uczczenia połączenia okręgu Taichung i miasta Taichung.
Więcej zdjęć i wiecej o wieży po przerwie.
Za ich złożenie firmy inspirowały się strukturą, formą, materiałami i duchem.
Łącząc je w fizyczną wieżę, wieżowiec w kształcie gwiazdy zawiera wiele czynności owiniętych skórą strukturalną.
Według architektów, forma ta łączy znaczący przemysł tnący Tajwanu (diamenty) z wymaganym programem i niektórymi inspirującymi elementami, takimi jak Wieża Eiffla (struktura i ikona), Origami (proces składania i generowanie symboli) oraz gwiazda Tajwanu -look flaga (tożsamość).
.
OODA + OOIIO Ponieważ budynek ma służyć jako punkt orientacyjny, masowanie kładzie duży nacisk na jakość wizualną konstrukcji.
Unikalna geometria zapewnia różną percepcję z każdego zakątka i ustanawia odnawiające relacje z miastem z wnętrza budynku iz zewnątrz.
.
OODA + OOIIO Budynek ma trzy odrębne wejścia (Muzeum, Wieża i Biura), które są zdefiniowane przez trzy oddzielne części wolumetryczne, które są ujednolicone w pierwszym holu Lobby powyżej i tworzą poniżej przestrzeń publiczną chronioną.
Na centralnym obszarze znajdują się główne funkcje (takie jak Muzeum, Centrum Konferencyjne, Fitness, Lobby Sky, Handel detaliczny, Jedzenie i Napoje, itp.), A na szczytach i pomiędzy obszarami znajduje się biuro, strefa zwiedzania i funkcje uzupełniające.
.
OODA + OOIIO Jak widać na Bustlerze.
Zespół projektowy: Diogo Brito, Rodrigo Vilas-Boas, Francisco Rugeroni, Joaquín Millán VIllamuelas, Alfredo Mu.
Oz Herrero, Juan José Ortega López i Sandra Sainz Vicente.
Partnerami stojącymi za OODA są dwaj młodzi architekci, którzy spędzili kilka lat pracując w Zaha Hadid Architects i biurze OMA / Rem Koolhaas.
[podobne: kalkulator przenikania ciepła, klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej, thermo drewno ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator przenikania ciepła klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej thermo drewno