Architekci
Architektura oraz architekci

Architektura 21szego wieku : AD Recommends: Best of the Week

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy naprawdę ciekawe artykuły, takie jak Wyzwania opuszczonej architektury, dotyczące pomnika Buzłuża w Bułgarii.
Także dwa niesamowite projekty w Europie, klasyk Le Corbusiera i nagrodzony przez Kengo Kumę projekt dla V & A w Dundee.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Wyzwania porzuconej architektury: pomnik Buzudżża / Gueorguy Stoilov Dlaczego ten budynek miałby zostać opuszczony, gdy w pewnym momencie byłby tak znaczącym symbolem dla kraju.
Budynki takie, jak te, które zostały pozostawione same sobie, wzywają architektów do interweniowania i wymyślania dobrze przemyślanych rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu wrażliwości na ich historyczne znaczenie.
Swego czasu pomnik Buzudżża, zaprojektowany przez Gueorguya Stoilova, był najbardziej znanym pomnikiem poświęconym socjopolitycznemu ruchowi komunizmu (czytaj więcej.) San Piero a Sieve School / Fabio Capanni Workshop Rozszerzenie szkoły podstawowej i średniej w San Piero a Sieve znajduje się bardzo blisko Florencji.
Budynek składa się z 630 metrów kwadratowych nowych powierzchni, które pomieszczą laboratoria, biuro dziekańskie, biura dla personelu szkolnego oraz audytorium, które działa jako przestrzeń uniwersalna.
Pokoje i siłownia będą nadal w starych budynkach, zbudowanych w latach sześćdziesiątych, a nowa konstrukcja również musiała się z nimi połączyć (czytaj dalej.) Etykiety Berlin 2 / HHF Architekci W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie branży modowej na showroom przestrzeń, klient przeprowadził zewnętrzną ocenę ekspercką w międzynarodowym konkursie architektonicznym wiosną 2007 r.
na nowy budynek Labels Berlin 2.
We wrześniu 2007 r.
komisja ekspertów przyznała pierwszą nagrodę projektowi HHF Architects (czytaj dalej.) AD Classics: Ronchamp / Le Corbusier W gminie Ronchamp, nieco na południe od Paryża, znajduje się jeden z najbardziej niezwykłych projektów w swojej karierze, Notre Dame du Ronchamp, lub częściej określany jako Ronchamp.
W 1950 r.
Le Corbusier otrzymał zlecenie zaprojektowania nowego kościoła katolickiego, który miałby zastąpić poprzedni kościół, który został zniszczony w czasie II wojny światowej (czytaj więcej.) Kengo Kuma nagrodzony V & A w projekcie Dundee Właśnie ogłoszono dzisiaj, że projekt Kengo Kuma został wybrany nowy budynek V & A w Dundee.
Kengo Kuma pokonał cztery inne projekty, wybrane przez Steven Holl Architects, REX, Sn.
Hetta, Delugan Meissl Associated Architects i Sutherland Hussey Architects.
Kengo Kuma poprowadzi zespół projektowy, który obejmuje szkockie firmy cre8architecture, Optimized Environments Ltd i CBA oraz firmę inżynieryjną Arup (czytaj dalej.)
[więcej w: styropian współczynnik przewodzenia ciepła, olx sławno, pompy ciepła powietrzne do cwu ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx sławno pompy ciepła powietrzne do cwu styropian współczynnik przewodzenia ciepła